Jaký vybrat plot a proč?

Jestli jste zrovna postavil dům a nebo jste tomu staršímu vdechli nový život, určitě budete chtít opravit nebo zcela postavit nový plot. Každému domu sluší jiný plot. Určitě znáte plaňkový plot z dřevěných latí a nebo plot z pletiva. Oběma druhům plotu víceméně odzvonilo a pokud chcete mít moderní nejen dům ale i jeho okolí, určitě si vyberte moderní plot, který vašemu domu dodá šťávu. Plot by měl s domem korespondovat, aby oboje tvořilo jeden hezký celek.

betonový plot

Ideální pro moderní domy jsou betonové ploty, které jsou k dostání v mnoha barevných variantách. Nejoblíbenější barva je šedá a antracitová. Proč si vybrat beton? Protože je bezúdržbový. Nemusí se natírat, jen se v případě potřeby opláchne proudem vody. Jestli vám beton přijde příliš fádní, můžete ho zkombinovat třeba s dřevěnými díly. Ty už nějakou údržbu budou potřebovat, ale díky tomu že dřevěná plocha bude menší, nebude to takový problém.

Jediná nevýhoda tohoto plotu je v tom, že si jej nemůžete namontovat sami. Beton je velmi těžký a k jeho montáži je nutné disponovat těžkou technikou. Je proto potřeba si plot nechat udělat na míru. Vyberte si plot který se vám líbí a my se postaráme o vše ostatní. Pokud máte okolo domu starý plot, odstraníme ho, zaměříme nový a můžeme začít hloubit základy. Do nich vložíme sloupky s díly a plot je hotový. Abyste se snadno dostali na svůj pozemek, můžeme vám dodat i bránu či branku.

moderní plot

Plot může významně ovlivnit vzhled vašeho domu i zahrady. Proto je dobré vybrat takový plot, který bude odpovídat stylu vašeho bydlení. Jestli máte rádi moderní antracit, je tento druh plotu to pravé pro vás. Pokud jste spíše romantik a ve stejném stylu máte postavený i dům, nejspíš vás zaujme dřevěný plot. Prohlédněte si naše hotové ploty, protože vám to může pomoct v rozhodování. S námi bude mít váš dům vše co má mít.