Ne alkoholu za volantem


Alkohol je pomalu všude kolem nás. Zasahuje do našich životů, a to natolik, že už leckdo doslova bije na poplach. Jenom tatíček stát nikoliv, protože ten má z tohoto sortimentu docela vysoké daně a peníze jak známo nesmrdí.

Na alkohol narazíme na kdejaké akci. A když už se nabízí, proč si nedat, že? Jenže…

Jenže co když si člověk někde mimo domov spokojeně popíjí a náhle mu dojde, že tak vlastně neměl činit? Že na něj přece venku čeká auto a tímto bude potřeba ještě někam odjet? Ouha!

volant auta

Co teď? Vystřízlivění není otázkou chvilky a čekání na něj by bylo možná i o mnoho delší, než je doba, za kterou budou dotyčného i s jeho autem čekat někde jinde. Takže usednout za volant a riskovat nepříjemnosti či dokonce katastrofu? Nebo raději zůstat na místě, což s sebou přinese nepříjemnosti s tím, že člověk není tam, kde by měl být? Anebo zvolit odvoz nějakým typem veřejné dopravy a odskákat si tak jenom to, že auto zůstane zde a bude se tak pro něj třeba vrátit dodatečně?

Všechno zmíněné připadá v úvahu, všechno to ale také představuje tu více a tu méně ošemetnou situaci. A kéž by tak existovalo nějaké lepší řešení!

A věřte tomu nebo ne, takové řešení skutečně existuje. Jde o odvoz vozu, jehož podstata spočívá v tom, že si člověk objedná odvoz sebe samotného svým vlastním vozem. Stačí tu jednoduše zavolat na dispečink a nechat si poslat profesionálního řidiče, který usedne za našeho podnapilého hrdinu za volant a odveze ho tam, kam je třeba.

společenská únava

Jistě, jako každá služba není ani toto zadarmo, ale vezmeme-li v potaz, kolika rizikům či nepříjemnostem se lze touto cestou vyhnout, jde o více než prospěšnou nabídku.

Přijedou dva řidiči ve služebním voze, jeden z nich odveze zákazníka jeho vlastním vozem a druhý jede za nimi, aby pak svého kolegu odvezl zase zpět, a je to.

Je to daleko lepší, než kdyby se dotyčný majitel vozu nakonec vezl namísto tímto vozem svým autem policejním. Nebo sanitním či funebráckým.