Těžba bitcoinů

Možná se vám bude zdát, že je těžba bitcoinů složitou záležitostí. Ovšem může se proměnit i v jednoduché téma, když zjistíte, jak na to.

bitcoiny

  1. Co je to bitcoin?

Bitcoin je virtuální měna. Zatím není moc míst, kde s ní můžete platit, ale její hodnota pořád roste. Bitcoiny nemůže nikdo zfalšovat a jejich hodnotu neurčuje žádná banka, stát ani jiná instituce.

  1. Co k těžbě budete potřebovat?

V minulosti stačily výkonné PC a mohli jste těžit bitcoin, ovšem nyní už PC svým výkonem, byť nejvyšším, nestačí na prováděné transakce a proto k těžbě bitcoinů budete potřebovat speciální moderní zařízení nazývané asic miner nebo btc miner .
Tato zařízení se také označují jako bitcoin miner, neboli těžební zařízení.
Bitcoin těžba se označuje také bitcoin mining. Těžba v podstatě znamená potvrzování transakcí. Transakce v tomto případě zastávají samotní uživatelé a proto je tato kryptoměna tak výjimečná a investice se do ní vyplatí.

měna

Bitcoin má budoucnost

Mnozí lidé s bitcoiny obchodují, jiní si za ně něco kupují, mají je uschované ve svých virtuálních peněženkách nebo s nimi nakládají jiným způsobem. Bitcoiny zkrátka mají svou budoucnost a hrají hlavní roli ve virtuálním světě internetu.
Jestliže chcete těžit ještě efektivněji, můžete se zařadit do takzvaného poolu. Tedy k dalším zařízením. Pool je jakási databáze mnoha zařízení, které těží bitcoin. Jedná se o centrálu, kde se zařízení nachází a těží virtuální měnu. K nim se můžete připojit a zvýšit svůj výkon. Na základě výkonu se pak výdělek rozpočítává. Dostanete přesně tolik, kolik vaše zařízení poskytlo transakcí.
Abychom zjistili, jestli máme dostatečně výkonné zařízení a kolik bitcoinů můžeme získat, k tomu používáme speciální bitcoin kalkulačku. Na výpočet potřebujete jisté parametry, jako jsou: Hash Rate, Power cost, Pool fees, Bitcoin difficulty, Block reward a další.