Ventil k nádrži.


V dnešní době se stále hodně využívají velké průmyslové vaky na kapalinu. Jsou to speciální kontejnery, které jsou vyráběny převážně z plastového materiálu. Jedná se o kontejnery od různých firem a dodavatelů. Jedním z nich jsou například ibc nádrže s ventily Speedy Valve. Před několika lety byl vyvinut ventil, který nebyl špatný, ale je stále co zdokonalovat a tak se na trhu od této firmy objevil ventil na IBC nádrže, který má oproti dřívějšímu modelu jasné výhody. Řekneme si o ventily něco podstatnějšího, abychom vám ukázali proč je tento ventil lepší než ostatní ventily k nádržím.

ventily na ibc nádrže

V první řadě se jedná o ventil, který je umístěný na spodní části nádrže a slouží k plnění nebo vyprazdňování kapaliny z nádrže. Jedná se o jednoduché zařízení, přes které je možné všechno z nádrže vypustit, ale je možnost přes něj i plnit danou nádrž. Když si to jen představíte, obrovskou nádrž na kapalinu a u dna větší ventil. Nic nečekaného u takových nádrží, ale tento ventil je vyráběný z technicky upravených plastů, aby dobře snášel tlak kapaliny a veškeré nároky, které jsou na něj kladeny. U tohoto ventilu nenajdete mazací kapalinu, což je jeden z hodně velkých posunů. Nemůže tak dojít ke kontaminaci kapaliny.

ventily na ibc nádrže

Ventil je upravený speciálním těsněním a mazací kapalinu nepotřebuje. Je jedním z prvních ventilů, který nepotřebuje mazivo, což je velký pokrok do předu. Díky tomu se stal velmi žádaným a využívaným v oblasti ventilů na ibc nádrže Schoellerallibert.com v oblasti kosmetiky, farmacie a hlavně v potravinářském průmyslu. Jsou to důležité a stále aktivní odvětví, kde jsou takové nádrže nepostradatelnými pomocníky v dopravě a převozu. Když si ventil srovnáme s jiným a to nejběžnějším jedná se o kulový ventil, který má ke své funkci mazivo, aby mohl fungovat. Kulový ventil má menší propustnost a nedovolí kapalině takovou rychlost ve vypouštění jako nový ventil. Má až o čtrnáct procent rychlejší vypouštění kapaliny než ventil kulový. Což už je poznat.