Vlastní bydlení


Ono je to na jednu stránku strašně jednoduché a na tu druhou zase hodně složité. A v podstatě věci je naprosto jedno, zda toužíte po malém rodinném domku, nebo po bytě. Výsledek bude hodně podobný. Způsobů jek k tomu přijít je více. Můžete si postavit, nebo koupit hotové. To záleží na člověku, jak se cítí zdravotně a organizačně. Zda postavit vlastní dům zvládne. Znám jednoho, který to vzdal už při běhání po úřadech. Pokud tedy člověk nemá na stavbu jako takovou, musí koupit už hotové. Jenže kde na to vzít?

peníze na talíři

Právě pro tyto případy jsou tu různé půjčky, nebo také hypotéky. Ta jedna z nich má název nebankovní hypotéka bez registru. A je tím, co má již ve svém názvu. V bance ji rozhodně neshánějte, protože tam s vámi vyběhnou.

Tuto hypotéku totiž poskytuje její konkurence, nebankovní sektor. A protože je nebankovní, může postupovat trošku jinak. Ne, nemějte obavy, nejde o nic nelegálního, i tento sektor musel mít a má svolení ČNB k provozování půjček. To víte, bez tohoto milostivého svolení a následné patřičné kontroly státu si už dnes ani nezapálíte cigaretu. Natož abyste si půjčili peníze.

spousta bankovek

Nuže, pokud tuto instituci vyhledáte a budete mít o citovaný produkt zájem, poznáte sami, že je to zde skoro všechno jiné než v jiných sektorech. Hlavní věci je zde rychlost. Jistě, pokud na peníze nespěcháte, stačí říci a žádný kvalt se konat nebude. Ale zde jsou prostě zvyklí, že klient by rád bydlel ještě v mládí a čekání do důchodu a svolení hypotéky zde není zrovna na místě. Proto se zde moc nekrmí kancelářský šiml jako jinde a jde se rovnou k jádru pudla A protože odpadají hlouposti typu zkoumání příjmů a zápisů v registrech dlužníků, jde věc kupředu náramně rychle. Většinou je to tak, že pokud žadatel, tedy klient podepíše smlouvu, má peníze na účtu během několika hodin. Ale v týž den. Nuže, vyzkoušíte to?