Zázrak pocházející z Indie


Když se řekne Withania somnifera, dost možná vám tento pojem nic neřekne. Když vám však napovíme, že se jedná o takzvanou Ašvagandu, dost možná budete v obraze již o něco víc. Ašvaganda je mnohdy označována jako indický poklad. Jedná se o opravdu velmi cennou rostlinku, kdy prášek z ní je užíván hojně po celém světě. Množství pozitivních účinků je totiž opravdu obsáhlé, nemluvě o obrovské spokojenosti jejich uživatelů. Co přesně vám může výtažek z této, pro nás Evropany tak trochu tajemné rostlinky, nabídnout?

prášek na lžíci

Zatočte s volnými radikály

Withania somnifera patří mezi nejsilnější antioxidanty vůbec. Volné radikály jsou v těle zcela nežádoucí, poněvadž mohou narušovat spoustu signálních drah a dějů probíhajících na úrovni buněčného cyklu. Antioxidanty působí právě proti těmto radikálům, a to konkrétně tak, že je vychytávají. Možná znáte další velmi známý a populární antioxidant, a to vitamín C. Ašvaganda má však mnohem intenzivnější účinky.

Podpoří mozkovou činnost

Dalším obrovským benefitem práškového výtažku z kořene Ašvagandy je schopnost posílit a podpořit mozkovou funkci. To ocení nejenom geriatrická část populace, která se bude moci lépe soustředit a vnímat, ale také i studenti, kteří zajisté ocení schopnost vyšší koncentrace, soustředění a lepší paměť. Nemluvě o tom, že se budete po pravidelné konzumaci cítit mnohem svěžejší a ve větší psychické pohodě.

pytle s kořením

Dobrý spánek a afrodiziakální účinky

Tím však výčet pozitivních účinku Ašvagandy rozhodně nekončí. Za zmínku dále stojí poměrně intenzivní afrodiziakální účinky, což ocení zejména ženy a muži, které trápí potíže s libidem. Dalším příjemným benefitem je zlepšení spánku, kdy budete vyspaní mnohem kvalitněji a zkrátka lépe. O podpoře vitality, energie a celkové výdrže se snad už ani nemusíme zmiňovat.