4 věci, které bychom neměli dělat při řízení!

Jistě víme, že na silnici je potřeba dbát zvýšené opatrnosti. Spousty z nás ale bohužel čas od času dostanou pocit, že opatrnost na cestách není tak důležitá, případně, že zvládáme více rozdílných činností včetně řízení auta najednou. Není to ale pravda. Člověk se umí soustředit pouze na jednu činnost a řízení takové soustředění vyžaduje. Často se pak dopravní nehody stávají v důsledku toho, že řidič dělá něco, co by neměl. Zde je přehled činností, které děláme za volantem, ale nemělo by se to:
nulová rychlost
1. Telefonování: Kdo z vás za jízdy už někdy držel telefon u ucha, nebo psal SMSku? Telefonovat za jízdy zakazuje dokonce i silniční zákon. Bohužel bývá neustále porušován a často pak dochází k tragédiím. Telefon má na triku již nejeden lidský život. Máte možnost používat takzvané hands free, což je napojení mobilního telefonu přes funkci bluetooth na autorádio a mikrofon. I při takovém hovoru bychom si ale měli dávat pozor, jelikož může odvést od silnice naše myšlenky.
2. Blinkr: Tak schválně. Kdo z vás jej dává vždy při předjíždění jakékoli překážky? Doleva, pohled do zpětného zrcátka, objet, opět zrcátko a blinkr doprava? Přesně tak by to totiž mělo být, a to i za předpokladu, že za vámi ani proti vám nic nejede! Jinak i při projíždění křižovatkou, kde, byť mírně, zatáčíte i pokud jste na hlavní pozemní komunikaci, měli byste zablikat.
3. Blikání na protijedoucí auta: Kolikrát jste již tímto způsobem upozorňovali někoho na to, že například nesvítí? Jistě již mnohokrát. Je to překvapivé, ale ani to se nesmí.
provoz v dešti
4. Zastavování na přechodech: všimli jste si někdy toho, že autoškola zastavuje před každým přechodem, u kterého zahlídne chodce? Přesně to by měl činit každý. Bohužel tomu tak nebývá, a proto dochází ke srážkám s nimi. Na druhou stranu, chodec by ani na přechod neměl vstupovat, pokud uvidí blížící se vozidlo těsně před ním.
Zkuste se při příští jízdě nad těmito body zamyslet!