Keltské prsteny

Jedním z nejznámějších prstýnků, populární zejména v Irsku, je Claddagh. Že ho neznáte? Dvě ruce, které drží srdce s korunou, symbolizují lásku i přátelství. Dávají se mezi milenci, jako zásnubní i svatební, ale darovat ho můžete i kamarádce. Ruce symbolizují přátelství, srdce lásku, a koruna věrnost. Existuje také speciální systém, jak prsten nosit. Na pravé ruce, korunou k sobě, nosí prsten singles. Pokud jste ve vztahu, otočte ho tak, aby špička srdce směřovala k vám. Na levé ruce, korunou k sobě, značí zasnoubení. A na levé ruce, srdcem k srdci, samozřejmě značí manželství. Na internetu se dají sehnat ve spoustě podob, s kamínkem i bez, ze zlata, stříbra i platinové.
ruce novomanželů.jpg
Tím ale nabídka nekončí. Keltských symbolů je totiž celá řada, a často se váží ke starým druidským tradicím. Hodně populární je symbol trojité spirály, a vlastně spirály obecně. Ta se pojí s nekonečností, s koloběhem života i roku. Symbolem nekonečnosti je také kruh, často ve formě do kruhu stočeného řetězu, což je pro design prstýnku jako dělané. Ozdoba tak nemusí být přidělaná ke kroužku, může jí být i obroučka sama. Ten typ šperku je například ideální dárek k Vánocům, které přicházejí v čase pohanského slunovratu, a pojí se s počátkem nového života a smrtí toho starého. Keltské kříže jsou pak velmi populární mezi motorkáři, ale jejich jemnější verzí jistě nepohrdnou ani ti, kterým silné stroje nic moc neříkají. Obecně, keltské prsteny se obvykle váží k přírodě, a mnoho lidí věří, že v sobě nesou magickou sílu.
snubní prsteny na rukou.jpg
Ať už ale v moc šperků věříte, nebo ne, je pravdou, že se jedná o nádherné kousky. Propletený design, kvalitně zpracovaný, vypadá krásně na mužské i ženské ruce, a ozvláštní i jednodušší oblečení. V závislosti na tom, jak masivní obroučku zvolíte, může šperk přitahovat pozornost, nebo naopak jen příjemně doplňovat celkový dojem.