Koupit si nebo pronajmout si? Toť otázka

Pro člověka je vždycky lepší pronájem. Jednoho by sice mohlo napadnout, že přeci něco vlastnit je mnohem lepší. Ovšem ne všichni si dokáží uvědomit, co to vlastně znamená, vlastnit nějakou věc – to se o ní musíte neustále starat a máte celou řadu povinností, kdežto jako nájemce to je přeci jen něco jiného – je to všechno lehčí.

70kVA ultrasilent

Přemýšleli jste už někdy o koupi elektrocentrály? Tak to jste jistě zvažovali důležité věci, jako například druhy paliva či druhy motoru v centrále. Že ne?

Tak druhů paliva do elektrocentrál je mnoho. Tím nejrozšířenějším druhem jsou benzínové zařízení, kdy zdrojem, jak už z názvu vypovídá, je benzín, ideálně natural 95, který je dostupný skoro všude na každé čerpací stanici a pumpě. Výhodou je především menší rozměr, tím pádem i menší váha a kompaktnost. Taková elektrocentrála je vhodnější spíše na kratší a nenáročný provoz, například pokud se chystáte pohánět ledničku nebo vodárnu a další takové spotřebiče.

Dieselové elektrocentrály jsou daleko mohutnější než ty dieselové. Tyhle budete chtít, pokud chcete, aby zařízení bylo dlouhou dobu v provozu, a chcete jej daleko více zatížit, což může přijít vhod zejména na stavbách nebo třeba v průmyslu. Jsou také daleko těžší a mají větší váhu, takové mašiny dokonce dokáží dodávat elektřinu pro celý dům.

IMG_20190702_082045

Pak zde máme také akumulátorové a plynové. Akumulátorová je napojena na síť a je tak tichá, že to ani nepoznáte, navíc je vhodná zvláště tehdy, pokud pohání přístroje citlivé na výkyvy elektřiny. Kdežto plynové zařízení je výkonově snad nejblíže k benzínovým, jsou ekologičtější a mají také ekonomičtější provoz.

Že jste nad tím moc nepřemýšleli? A přemýšlet ani nechcete? Tak proč se nezajdete podívat například do půjčovny elektrocentrály,kde vám zkušení profesionálové pomohou s vhodným výběrem přesně toho, co potřebujete, a za cenu, kterou byste nedohnali ani samotnou koupí.