Kurzy, které vás budou bavit

· Kurz vaření
Jestli vaříte nebo ne, není důležité. Kurzy vaření jsou většinou především proto, aby se jeho účastníci odreagovali a oprostili se od konvencí a šedi, která už mohla jejich kuchyni ovládnout. Ne každý z nás po celém dni v práci večer hýří nápady a kreativitou, a tak se snadno stane, že je pro nás vaření povinností a nudou. Tak se snadno zacyklíme u oblíbených, jednoduchých nebo rychlých receptů, které nás i rodinu brzy omrzí.

· Kurz výroby domácí drogerie
Tento kurz může být velmi užitečný. Pokud trpíte vy, nebo někdo z rodiny exémy a alergiemi, můžete mu výrobou například domácího pracího prášku velmi ulevit. Na kurzu vám ukáží postupy, jak si vyrobit například domácí čistič lesklých povrchů, přípravek na mytí nádobí nebo už výše zmíněný prací prostředek. Výhodou je, že cena takových prostředků je velmi nízká, jsou účinné a neobsahují všemožné chemikálie, pokud si je vy sami nepřimícháte.

· Kurzy tance
Ne. Tohle není odstavec jen pro ženy! Kromě tanečních pro dospělé nebo jiných tanečních kurzů pro páry, můžete vyzkoušet i různé sólové tance. Oblíbené jsou orientální a břišní tance, step, irské tance nebo balet pro dospělé. Pokud se chcete skutečně vybít a spíše si zasportovat, můžete zvolit například Pole Dance [pól dens] nebo závěsnou akrobacii. Tam dáte zabrat svým svalům, které krásně vytvarujete.

· Kurz horolezectví
Podobné kurzy pořádají snad všechny umělé horolezecké stěny. Není nic snazšího než se domluvit s lektorem, aby vás naučil základy. Vybavení si můžete přímo „na stěně“ půjčit a nemusíte tak do něj hned z počátku investovat, některé kurzy ho mají zahrnuté v ceně. Je to dovednost, která se jen tak neztratí, takže když pak seženete parťáka, může být z lezení váš milovaný koníček. Některé stěny, například Hudy, zavádějí tzv. samojistící systém, který řeší problém jištění, když parťáka nemáte.

· Kurz tvůrčího psaní
Píšete do šuplíku nebo máte ambice publikovat? Zkuste kurz tvůrčího psaní. Sice jsou to ojedinělejší kurzy, ale když se budete zajímat například na vysoké škole, určitě vám poradí. Na kurzu se naučíte jak dodržovat určité formy a žánry a jak co nejlépe formulovat svoje myšlenky.