Pusťte si nadčasový mramor do bytu

Mramor je již od starověku inspirací pro architekturu a umění. Samotný kámen patří samozřejmě také mezi léčivé kameny – uklidňuje, zbavuje stresu, zmírňuje alergické reakce a zvyšuje tvořivost.
obrázek s ananasem
Mramor je nyní opět na vzestupu a jedná se o dekor, který vás jen tak neomrzí. Nemůžeme se divit, že tento design čelí tak velké oblibě. Snadno kombinovatelný a nepřeplácaný vzor prosvětlí pokoje a dodá bytu styl spojený s elegancí. Mramor nejlépe vyniká v kombinaci se dřevem a měděnými doplňky.

Pravý kámen je finančně velmi nákladný a vyžaduje speciální a pravidelnou údržbu. Díky nynější nabídce na trhu máme na výběr mnoho cenově dostupných a vkusných napodobenin mramoru, protože luxus nemusí být jen synonymem pro nedostupnost.
Podívejme se, na která místa v bytě můžeme umístit vzor s žilnatou kresbou.

Tapety jsou IN
Jemná kresba na stěnách se hodí nejlépe do minimalisticky zařízených interiérů. Místnosti dodá naprosto jiný rozměr a vzhled.

Využití v kuchyni i jídelně
Pracovní deska kuchyňské linky s charakteristickou mramorovou texturou vypadá skvěle. Jedná se o jeden z nejpraktičtějších dekorů, a to z mnoha důvodů. Vzor vynikne také na nádobí či porcelánu.

Jako stvořený do koupelny
Odjakživa se mramor používal pro návrhy koupelen, zejména kvůli svým výborným izolačním vlastnostem. Jestliže vám jde o jedinečný vzhled, nemusíte hned zahájit rekonstrukci a objednat si dokonalou vanu nebo umyvadlo z pravého kamene. Pořiďte si kalíšky, dávkovače mýdla, závěs, předložku a ručníky ve stylu této studené krásy. Už jen tyto maličkosti udělají mnoho parády.
kulatý kohoutek
Ložnice ve vintage stylu
Hodí se prostě kamkoliv. V trendy povlečení s mramorovým vzorem se vám bude spát královsky.

TIP: Vyrobte si vlastní mramorový vzor, jde to na téměř jakémkoliv povrchu. Inspiraci najdete na internetu, kde nadšenci DIY ukazují své vylepšené keramické hrnečky, vázy a květináče, zápisníky a mnoho dalších výtvorů.