Síla jarních bylinek

Pokud upřednostňujete bylinky před chemickými léky, které dostanete na předpis od lékaře, tak se můžete pokusit léčit své potíže pomocí bylinek. Ty si můžete buď zakoupit nasušené nebo si je vypěstovat na zahradě. Pokud zahrádku nemáte, tak si je můžete vypěstovat doma v květináči. Budou se vám hodit na léčení mírných forem zdravotních potíží. Rozhodně vás nechceme přesvědčovat o tom, že vyléčí všechno možné. Na některé nemoci platí totiž jedině léky, které dostanete na předpis od lékaře .

čaj z heřmánku

Kopřiva

Roste téměř všude a můžete si jí dokonce namnožit na zahradě. Nejenom, že je to bylinka, ale dá se použít i jako nádivka. Kopřiva je výborná pro své detoxikační účinky. Rozpouští škodliviny v těle. Látky, které se uvnitř této rostlinky nachází působí protizánětlivě. Působí močopudně a také má dobrý vliv na zastavení krvácení. Kopřivový čaj je ideální na jarní očistu. Podporuje činnost slinivky a vaječníků. Pro maminky se velice hodí, protože podporuje tvorbu mateřského mléka.

Popenec břečťanovitý

Tato rostlinka se bohužel stala zapomenutou, ale my vám ji znovu připomeneme. V přírodě roste velice hojně, takže ji můžete nalézt téměř kdykoliv. Je výborný pro své účinky. Má močopudné účinky, působí dezinfekčně a hojí rány. Pomáhá při poruchách trávení a nadýmání. Skvěle působí proti zánětům horních dýchacích cest. Je výborný pro lidi, kteří mají nedostatečnou tvorbu žluči.

francouzské bylinky

Medvědí česnek

Začíná růst na konci února. Díky medvědímu česneku můžeme léčit chřipku, záněty horních dýchacích cest a angínu. Jedná se o mírné antibiotikum. Ničí plísně, bakterie a mykózy. Předchází vzniku oparů a podporuje hojení ran. Pomáhá při vysokém krevním tlaku.

Petrklíč

Skvělý pečovatel o dýchací orgány. Usnadňuje odkašlávání. Je výborný při potížích se stresem a při poruchách spánku. Čaj z květů blahodárně působí na pleť. Je skvělým pomocníkem na vrásky a zároveň pleť vyčistí.