Potraviny vhodné ke snížení hmotnosti


Při plánovaném snižování hmotnosti se mnoha lidem osvědčilo zařadit do jídelníčku hodně ovoce, zeleniny a vlákniny. Také je vhodné zařadit nízkokalorické potraviny, bohaté na omega-3 nenasycené mastné kyseliny a hlavně omezit cukry a tuky. Existují potraviny, které redukci hmotnosti uspíší a jsou k tomu více než vhodné. Nechejte si poradit https://www.dexterman.cz/projezte-se-ke-krase-a-shodte-nadbytecna-kila/, projezte se ke kráse a shoďte nadbytečná kila. Budete se cítit mnohem lépe a navíc budete zdravější. Udržování optimální váhy je dobré hlavně z hlediska prevence různých civilizačních chorob.

 listy salátu


  1. Hodně vlákniny obsahuje ananas, který napomáhá trávení. Je v něm 90% vody, minimum tuků a přibližně 8% sacharidů. Jeho enzym bromelin pomáhá odbourávat tuky.Ananas odvodňuje organismus a tím zmírňuje otoky končetin. Například avokádo je jedno z nejkaloričtějších ovocí vůbec, ale nachází se v něm pouze tuky rostlinného původu, což je pro tělo velice prospěšné. Dokáže zasytit na dlouhou dobu.


 


  1. Totéž platí i pro chřest, který má velké množství vlákniny a nejnižší obsah kalorií vůbec. Obsahuje vitamíny skupiny B a velké množství minerálů. Postará se o detoxikaci organismu a tím, že obsahuje močopudné látky i o jeho pročištění.


 


  1. Jablka sice obsahují velké množství cukru, ale naproti tomu mají velké množství pektinu, který pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Jsou hodně ceněné pro velké množství minerálních látek a stopových prvků. Jako další zdroj pektinu můžeme označit jahody, které navíc obsahují velké množství vitamínu C.


 zelenina s bagetou

Konzumace různých potravin nás jednoznačně ovlivňuje. A na nás je, abychom toho co nejvíce využili a dokázali se v tom správně orientovat. Z hlediska redukce hmotnosti máme na výběr z mnoha dalších potravin zvláště v letní sezóně, kdy je těch nízkokalorických všude plno. Přidáme-li navíc trochu pravidelného pohybu, což nám jarní a letní měsíce výborně umožňují, shodit nějaké to kilo půjde samo.

Ohodnoťte příspěvek