Svatební dorty, potěšení pro jazyk, oko i mysl

Protože označení svatební dort v zásadě neznamená pouze, že je tento „zákusek“ servírován na oslavě svatebního obřadu dvou lidí. Protože v takovém případě by bylo možné servírovat hostům
i novomanželům dort ve tvaru psa v černé barvě a bylo by lze o něm hovořit coby o svatebním. To, že je tento produkt podáván na svatebních hostinách je jedním, nikoli jediným parametrem určujícím to, že je možné jej označovat daným slovním spojením.
svatební dort s figurkami
Co tedy činí svatební dort tím, čím je?
Kromě místa jeho podávání se jedná též o následující parametry, které by měl naplňovat:
· Jeho korpus by měl být pravidelného kruhovitého tvaru, ať již se ve výsledku jedná o jedno či vícepatrové zboží;
· Barevně by v něm neměla scházet bílá, která ve většině případů tvoří hlavní odstín užité barevné palety;
· Barevně by v něm měla scházet zejména černá, kterou lze v případě nouze zpravidla použít pouze na drobné detaily;
· Co do zdobení by měl obsahovat květy (nejčastěji růže), či by mohl být dozdoben panáčky znázorňujícími nevěstu a ženicha.

Nenechejte se omezovat barvou, nenechejte se omezovat tvarem
I přes výše zmíněné atributy není nutné se jimi nechávat omezovat. Pokud si přejete mít na svatbě černý dort ve tvaru svíčky bez jakéhokoli zdobení, je to jen a jen Vaše věc. A stejně tak na druhou stranu, pokud si k narozeninám či třeba jen tak pro radost necháte vyrobit kulatý, pravidelný dost v bílé barvě s tisícem růžiček na vrchu, těžko jej lze nazývat svatebním.
svatební dort
Svatební dorty byly, jsou a budou přitažlivé nikoli pouze pro novomanžele a svatebčany. Svou dokonalostí a vzhledem dávají člověku pocit, že je velmi výjimečný. A díky schopnosti navodit podobné pocity si svou slávu zcela jistě zaslouží.
Proto až budete příště pořádat nějakou zvláštní oslavu či setkání, klidně si od zručného cukráře či cukrářky nechejte připravit dost „svatebního typu“, ačkoli moderní trendy nám denně na televizních obrazovkách vnucují supermoderní dorty všech prazvláštních tvarů a barev.