Mazlíčci pro menší děti

Děti si chlupaté kamarády přejí a my se jim snažíme vyhovět. Ovšem je dobré o výběru, tak trochu popřemýšlet a vybrat tak aby se o něj dítě mohlo také starat, alespoň částečně. Děti si často přejí mít doma pejska, jenže v jeho případě, jako byste si pořizovali další dítě, než domácího mazlíčka a tak je potřeba k tomu přistupovat. Než si dítě zvykne se o zvířátko postarat a nebude na to zapomínat, mělo by mít doma menší zvíře a zkusit si péči o něj. Nenáročných malých chlupáčků je ale naštěstí na výběr dost.

křeček v hoblinách

Křeček a morče

Křečka jsme měli jako malý snad všichni. Populární malý hlodavec je jedním z neoblíbenějších prvních domácích mazlíčků. Je nenáročný na péči, stejně tak jako morče. Stačí jim mít čistou klec, potravu a vodu a také nějakou zábavu a pomazlení. Morče je pro malé děti asi vhodnější, protože snese více než křeček a dítě se s ním může lépe vyhrát. Křeček je víc plachý ale také se dá ochočit. Do klece křečka, určitě přidejte i kolotoč nebo podobnou hračku, v noci bývají aktivní a potřebují se zabavit. Morče je spíš líné a moc se nehoní. Jako podestýlka poslouží klasické piliny a krmení se dá zakoupit ve zverimexu. Ale oba si pochutnají také na ovoci a zelenině, tvrdém pečivu nebo piškotech.
potkan domácí

Králík

Domácí zakrslí králíci jsou ideálními společníky i pro menší děti. Králík je sice trošku větší domácí mazlíček, potřebuje tak velkou klec a zabere hodně místa. Ale je velmi přátelský, hodný a dá se dobře ochočit. Péče o něj není nějak náročnější než o křečka nebo morče. Králík potřebuje ale poměrně dost pohybu, ochočeného králíka můžete klidně nechat běhat po bytě. Akorát pozor, je to králík, takže rád ohlodává, na co přijde.

Potkan

Přerostlá myš s dlouhým ocasem. Mnoha lidem právě ocas na potkanech vadí, ale on je i přesto velmi roztomilý a velmi přátelský. Potkan se dá ochočit, tak že přiběhne i na zavolání. Mají hodně rádi kontakt a mazlení a budou si vyžadovat pozornost. Když se jim budete věnovat, odmění se vám. Péče o něj zase není vůbec náročná, vlastně stejná jako u všech předchozích. Potkan neutíká, takže ho můžete nechat běhat i volně, bude se vás držet. Pohyb potřebují, jsou to hodně akční zvířata.