Rozhodování mezi sáčky

Doby, kdy hospodyňky tahaly těžké koberce na klepadla před domem, už jsou naštěstí pryč. Dnes za ně vše zvládne vysavač. Nejdůležitějším kritériem při jeho výběru bude určitě sací výkon. Záleží na tom, zda máme koberce s vysokým vlasem nebo jen běhouny. Někteří výrobci uvádějí informace o sacím výkonu, který změří přímo u vstupu do těla vysavače.
· Nenechte se tím zmýlit.
· Tyto informace jsou nepřesné.
Průchodem přes sací hubici, trubky a hadici, se sací výkon může snížit.Zeptejte se na sací výkon, který je změřený u hubice. Tento údaj bude daleko přesnější. Přeci nebudete vysávat přímo do vysavače.
vysavač na koberci

Hygiena nebo úspora?

Moderní vysavače by se neměly obejít bez jednoho praktického doplňku, kterým je regulátor výkonu. Určitě budete chtít jiný výkon při vysávání kobercových ploch a jiný například při odstraňování pavučin v blízkosti záclon. Aby Vám nezůstala nad oknem jen prázdná trubka.
Mnoho lidí neví, zda se má rozhodnout pro vysavač
a) s klasickým textilním prachovým sáčkem
b) s papírovým sáčkem na jedno použití
c) bez jakéhokoliv sáčku.
sáčky do vysavačů
Je určitě docela matoucí, když slyšíme reklamu jednoho výrobce, který hlásá, že výhoda jeho vysavače spočívá právě v absenci sáčku a vzápětí se od jiného dozvíme, že není nic lepšího nežli papírový sáček. Vše má své výhody i nevýhody.
Klasický textilní sáčekmá dlouhou životnost a určitě nám ušetří peníze. Stačí ho vysypat a může se znovu používat. Pokud bychom ho posuzovali z hlediska hygienického, tak to není až tak skvělá volba.
Jednorázové papírové sáčkyjsou daleko hygieničtější, ale velice často se stává, že v kritický okamžik dojdou a obchod právě není nablízku.
– Je tedy nejlepším řešením záchytná nádoba? Není. Manipulace s těmito nádobami bývá mnohdy složitá.
Jaký typ vysavače tedy zvolit? Přeci ten, který bude nejvíce vyhovovat právě Vám.