Písková filtrace

Písková filtrace je pro domácí bazén nejlepší volbou, a proto se vyplatí její pořízení. Nesmíme podceňovat správnou údržbu, aby správně fungovala.

Písková filtrace

Správná volba výkonu

Léto je nádherné období, jenž se pojí se spousty krásnými zážitky třeba s kamarády a rodinou. Ovšem někdy je horko opravdu horko, kdy je nejlepší se jít zchladit do bazénu. Pokud se chcete koupat častěji, tak je dobré zvážit pořízení vlastního bazénu, protože nebudete nikam muset jezdit a platit za vstup, protože stačí například vyjít na zahrádku, kde jste v naprostém soukromí.

čerpadlo filtrace

Zároveň je to také starost, protože když vodu necháte bez údržby, tak se za chvíli zkazí a nebude vůbec vhodná ke koupání. Základním prvkem údržby je určitě filtrace, protože ta nás zbaví většiny nečistot. U větších bazénů jednoznačně volte pískovou filtraci, protože ta má skvělou účinnost. Princip je poměrně jednoduchý, protože voda prochází pískem, který zachytává nečistoty, které mohou být klidně miniaturní. Je zapotřebí si spočítat podle objemu vody potřebný výkon, přičemž je dobré si nechat jistou rezervu, která se může hodit třeba na bazénový vysavač.

Údržba

Při hlavní koupací sezóně dostává filtrace poměrně zabrat, protože musí pracovat na plné obrátky a zachytávat spousty nečistot. Ty můžete zmírnit tím, že se před každým vstupem do bazénu osprchujete, protože tím ze sebe a plavek smyjete velkou část nečistot. Na správný chod filtrace má velký vliv i zapojení, takže když jej nechcete provádět svépomoci, tak to nechte na profesionálech.

pouští písek

Vzhledem k zachytávání nečistot za pomocí písku je nutné ho měnit, aby filtrování probíhalo přesně jak má. Doba výměny je individuální, protože každý má jiný typ, a navíc jinak bazén požívá, ovšem většinou se jedná o dobu dvou let. Písek do filtrace se prodává v praktických baleních za výhodnou cenu, takže nejde o žádný nákladný proces. V sortimentu je spousta druhů zrnitostí, takže není problém zakoupit vhodný písek pro Vaši filtraci. Výměna je velmi snadná, takže ji zvládnete sami, ovšem je dobré nakouknout do návodu.