Změkčení tvrdé vody přírodní cestou

Už dlouhou dobu se využívá jeden známý přírodní produkt, kterým je mořská sůl, k úpravě sladké vody. Její nejdůležitější funkcí v tomto směru je zejména takzvané změkčování tvrdé vody. Takto se označuje voda, která má příliš vysoký obsah některých prvků, ke kterým patří především vápník, hořčík, železo, mangan a dusičnany.

sůl

  • Pomocí ionexů můžete upravovat i v domácích podmínkách podzemní vodu na kvalitu, kterou od ní požadujete.

Jak probíhá celý proces, než se sůl dostane ke svému konečnému spotřebiteli?

  • Po vytěžení prochází sušícím a čistícím procesem a poté je lisovaná za vysokých tlaků buď do formy tablet anebo polštářků.
  • Po ukončení tohoto procesu se zabalí do pevných plastových pytlů, do kterých ani při transportu a ani v průběhu následného skladování nedojde k proniknutí vlhkosti, která by tento produkt prvotřídní kvality znehodnotila.

Využití soli je velice široké

Mořská sůl je produkt, bez kterého bychom se jen těžko obešli. Nepoužívá se jen do zmíněných ionexů, ve kterých se upravuje pro potravinářské a hygienické účely, ale její využití je mnohem širší.

  • Sůl prvotřídní kvality je vhodná i na úpravu bazénové vody, ve které je velice prospěšná zejména těm plavcům, kteří mají zdravotní potíže ve formě ekzémů nebo i těžko léčitelné lupénky.

whirpool
Při využívání soli pro koupací účely je ale nutné vědět, že se pro kovové součásti různých technologií stává tak trochu zhoubou. Působí na ně totiž korozivně. Malé množství není na závadu, ale pokud si chcete vytvořit přímo solnou lázeň, pak se doporučuje použít k tomuto účelu spíše klasickou vanu, která žádné kovové součásti neobsahuje.

  • Sůl je prostě nezbytnou součástí našich životů a není snad den, abychom ji nepotřebovali.
  • Zejména pro naši pokožku je doslova blahodárná.